АстроПісочниця
Змагання з польоту на іншу планету.
Дедлайн реєстрації: ср, 20 вер 2023.
Задача змагання — побудувати колонію на іншій планеті. Для цього ви впродовж тижня будете виконувати завдання в симуляторі космічних місій Спейскрафт. Ось як пройде весь тиждень:
Всесвіт. Сонячна система: з чого складається, як сформувалася, якими фізичними величинами описується. Гравітація. Атмосфера. Радіація. Доповідь про майбутнє космічних місій та життя в космосі від колишнього астронавта НАСА Грегорі Шамітофф.
Створіть планету та дослідіть її.
Принцип роботи корабля. Системи оперування космічним кораблем: енергосистеми, життєзабезпечення, керування, контроль температури, рушійна система. Важливість рішень при проектуванні. Мінімізація маси та максимізація навантаження. Лекція про проектування космічних кораблів від експерта NASA JPL.
Сконструюйте міжпланетний корабель.
Пілотування: орбітальна механіка, проектування траекторії, гравітація, маневрування корабля у космосі, основи польоту космічного корабля. Дистанційне зондування: сканування планети супутником, вибір орбіти, дослідження корисних ресурсів, вибір місця посадки. Доповідь про місії дослідження планет від експерта NASA JPL.
Сплануйте польот до планети — графічно, без математики. Проскануйте поверхню планети та виберіть місце для посадки.
Пілотування космічного корабля. Інструменти пілота. Відмінності від пілотування літака. Вхід в атмосферу. Процедура посадки. Лекція з пілотування космічного корабля від пілота Шаттлу NASA.
Приземліться на планеті в заздалегідь обране місце.
Підтримка життя на іншій планеті. Критичні компоненти житлового модулю: енергія, вода, їжа, кисень. Використання ресурсів планети для підтримки життя. Архітектура житлового модулю. Проектування із врахуванням місцевого середовища. Захист від радіації. Використання ресурсів планети.
Сконструюйте житловий модуль. Дослідіть планету та знайдіть ресурси для підтримки життя. Проведіть наукові експерименти.
Навички виживання на іншій планеті. Способи дослідження планети: планетоходи, телеприсутність, вихід у відкритий космос. Дослідження зразків. Ресурси на інших планетах та їх використання. Вплив досліджень на житловий модуль. Лекція від експерта НАСА JPL про дослідження планети роботами.
Знайдіть ресурси для підтримки життя. Для цього, досліджуйте планету трьома способами: телеприсутністю, планетоходом, та виходом на поверхню планети.
Це міжнародне командне онлайн-змагання тривалістю в тиждень для учнів від 12 років.
Змагання пройде з 25 вересня по 1 жовтня. При цьому, останній день короткий — це урочисте закриття на 30 хвилин.
Ідеальний розмір команди — 2–4 людини, але дозволяється і більше. Якщо у вас немає команди — зареєструйтеся індивідуально і організатори підберуть вам команду.
Для участі потрібен хороший інтернет.
Участь у змаганні коштує близько $300, але для українців участь безкоштовна. Щоби скористатися пропозицією, реєструйтеся не на сайті змагання, а через Таїсію Карасьову. Про реєстрацію.
Змагання розраховане на школярів від 12 до 17 років. Це не обмеження, а рекомендація.
Це міжнародне змагання. Всі матеріали — відео, умови завдань, інструкції, реузльтати — будуть лише англійською. Звичайно, між собою в команді ви можете спілкуватися, як вам зручно.
Завдання будуть у Спейскрафті — програмі для симуляції космічних місій. Перед завданнями вас навчать, як користуватися Спейскрафтом, тому попередньо готуватися не потрібно. Але важливо переконатися, що ваш комп'ютер відповідає системним вимогам.
Кожен день змагань присвячений певній темі і складається з 5 блоків: вебкасту, лекції, туторіалу, завдання та доповіді спікера. Тривалість дня змагань — 4 години.
Онлайн-трансляція для розігріву. Організатори знайомлять з темою дня, відповідають на питання та влаштовують невеликі конкурси — наприклад, зробити ебмлему команди.
Теорія по темі дня. Лекція розрахована на широку аудиторію і не вимагає підготовки.
Пояснення, як використовувати Спейскрафт, щоби зробити завдання дня.
Завдання у Спейскрафті, що просуває сюжет дослідницької місії. Виконується всією командою. Журі оцінює, як команда впоралася, за оцінками в кінці визначається команда-переможець.
Астронавти та працівники НАСА читають лекції по темі дня.
Визначення переможців, нагородження та підсумки. Триватиме півгодини.
Учасники роблять завдання в симуляторі Спейскрафт. Вимоги до комп'ютера:
Або перевірте комп'ютер в «ГікБенч 5»:
Змагання проводить Академія «Space Teams» спільно з Австралійською організацією «One Giant Leap». Автор завдань — колишній астронавт НАСА Грегорі Шамітофф. Симулятор Спейскрафт розробила команда Астроцентру Техасського університету TAMU, спільно з Грегорі Шамітофф.
Участь у змаганні платна, але для учасників з України є 100 безкоштовних місць. Щоби долучитися безкоштовно, напишіть Таїсії Карасьовій в Телеграмі. Таїсія уточнить у вас подробиці і подасть вас на безкоштовну участь.
Дедлайн реєстрації — ср, 20 вересня 2023
Звичайно, ви можете зареєструватися платно за $300. Зареєструватися платно.
Wonderful activity for students
This challenge has been one of a lifetime, and I will forever be grateful for the opportunity
This program was amazing!